Priručnik za učenje i poučavanje

Priručnik za učenje i poučavanje je zbirka predložaka, pomoćnika i digitalnih udžbenika, to jest vodiča. PUP učenicima omogućuje jednostavan i brz pristup izvorima znanja, kreiranim za njihov uzrast i za njihove potrebe.

Referati i eseji

Ovdje možete pronaći predloške i vodiče za pisanje referata i eseja u MS Wordu. U svojim pisanim uradcima možete uspoređivati, objašnjavati, izlagati, nuditi rješenje problema, iznijeti vlastito mišljenje, istraživati i još mnogo toga, a svaki predložak dolazi u četiri različita dizajna koji su prilagođeni sadržaju vašeg uratka.

Pomoćnici i vodiči će vam pomoći u pisanju, upoznati s osnovama pisanja, dati ideju kako lakše prenijeti željenu poruku, pomoći pri odabiru teme za uradak, oblikovanju i uređivanju uratka. Isto tako, ovdje ćete naći i upute za organizaciju i uređivanje popisa izvora korištenih podataka.

Prezentacije

Predlošci MS PowerPointa za prezentacije su sadržajno prilagođeni referatu o književnom djelu, raspravi, kulturološkom pokretu, povijesnom događaju, usporedbi povijesnih razdoblja, izumu, znanstvenim istraživanjima i mnogim drugim područjima. Vodič Osnove prezentiranja će vam pomoći u izradi prezentacije, pripremanju za prezentiranje i samom prezentiranju.

Grafikoni i dijagrami

Stupčasti, linijski, organizacijski, tortni i raspršeni grafikon više ne bi trebali biti problem jer vam PUP pruža predloške u MS Excelu u koje je potrebno samo unijeti svoje podatke — i grafikon je gotov. Možete birati između pet različitih dizajna. Ovdje su još i predlošci za koordinatni sustav i Vennov dijagram.
Vodiči ovog dijela će vas uputiti u najčešće vrste grafikona MS Excela, pokazati kako oblikovati grafikon i kako koristiti proračunske tablice u pisanju domaćih
uradaka. Naučite još i kako si olakšati rad pomoću Excelovih automatskih mogućnosti i računanja pomoću formula i funkcija.

Istraživanje i učenje

Ovdje ćete pronaći predloške u MS Wordu čija je namjera da vam olakšaju pisanje i istraživanje. Alati kao što su tablica za prikupljanje podataka, tablica likova, strukturni pogled, skica priče, tablica kronološkog razvoja priče,tablica za i protiv, tablica ocjenjivanja projekta i mnogi drugi mogu vam olakšati rad, a time i uštedjeti vrijeme.

Vodiči ovoga dijela PUP-a upućuju na koji način koristiti navedene predloške, daju ideju kako se pripremiti za pismene zadatke i kako istraživati, odnosno napisati sažetak i izvješće istraživanja.

Jezici i društveni predmeti

Ovi predlošci MS Worda su namijenjeni za pisanje referata o književnim djelima, pa tako u različitim dizajnima možete pisati biografiju, priču, osobnu priču… Ako trebate osmisliti letak ili brošuru, ovdje možete pronaći predloške s pomoćnicima koji će vam pomoći da što bolje ispunite zadatak.
Također, ovdje se nalaze vodiči kao pomoć u pisanju, a koji vas vode kroz osnove i etape pisanja, pisanje pjesme, kratke priče, dnevnika, oglasa i službenog pisma. Naučite kako osmisliti oglas i uspješno prenijeti svoju poruku, kako se pripremiti, napisati i oblikovati novinski članak te kako na jednostavan i zanimljiv način analizirati demografske podatke u predlošku MS Excela.

Matematika i prirodoslovlje

Ovdje vas čekaju predlošci za koordinatni sustav, izvještaj o pokusu, znanstveni projekt, kao i predlošci i pomoćnici za provođenje pokusa od pripreme za pokus do pisanja izvještaja. U istraživanju i radu vam mogu pomoći vodiči koji će vam, između ostalog, dati ideju kako na zabavan način ilustrirati sličnost geometrijskih tijela u MS PowerPointu ili kako u MS Excelu grafički prikazati podatke o usporedbi npr. količine oborina ili temperature zraka.

Organizacijski alati

Ovi alati vam mogu pomoći u donošenju odluke gdje i kako nastaviti školovanje ili se zaposliti te kako napisati životopis. Tu su i razni predlošci u MS Excelu koji mogu olakšati evidenciju klupskih aktivnosti, raspored sati i predlošci za vođenje evidencije o prihodima i troškovima.