« Rujan 2020 »

ODRŽANE SJEDNICE VIJEĆA UČENIKA U ŠK.GOD. 2019./2020.
ODRŽANE SJEDNICE VIJEĆA UČENIKA U ŠK.GOD. 2016./2017.

Konstituirajuća sjednica Vijeća učenika održana je 6.10.2016.

Predsjednici razreda su upoznati s funkcijom vijeća učenika – izvadak iz statuta škole:

Vijeće učenika:

• priprema i daje prijedloge tijelima škole o pitanjima važnim za učenike, njihov rad i rezultate obrazovanja
  • predlaže mjere poboljšanja uvjeta u školi
  • predlaže osnivanje učeničkih klubova
  • surađuje kod donošenja kućnog reda
  • obavlja i druge poslove određene ovim statutom i drugim općim aktima.

Učenicima je objašnjen način biranja predsjednika. Prema statutu glasovanje je javno, dizanjem ruke. Odlučeno je i biranje zamjenika predstavnika, koji će obavljati funkciju predstavnika u slučaju njegove spriječenosti. Nakon prijedloga, predstavljanja kandidata i glasovanja izabrani su predstavnik i zamjenik predstavnika vijeća učenika.

Predstavnik  vijeća učenika OŠ Domovinske zahvalnosti je Marino Jurešić, 7c, zamjenik predstavnika  vijeća učenika je Ana Tomić, 6c.

ODRŽANE SJEDNICE VIJEĆA UČENIKA U ŠK.GOD. 2015./2016.

Prva sjednica Vijeća učenika

Knin, 19.10.2015.

Zapisnik

Pedagoginja je ponovila dnevni red sjednice. Započeli smo s upoznavanjem funkcije vijeća učenika – izvadak iz statuta škole:

Vijeće učenika:

predlaže mjere poboljšanja uvjeta u školi
predlaže osnivanje učeničkih klubova
surađuje kod donošenja kućnog reda
obavlja i druge poslove određene ovim statutom i drugim općim aktima.

Predstavnik vijeća učenika sudjeluje u radu školskih tijela (školski odbor, razredno i učiteljsko vijeće) kada se odlučuje o pravima i obvezama učenika, bez prava odlučivanja.

Predloženi učenici:

Ivan Jozić, 8c
Franka Kopilaš, 7a
Mateo Karačić, 8a
Marko Pandžić, 7.b

Predstavnik  vijeća učenika je Ivan Jozić, 8c – 12 glasova, zamjenik predstavnika  vijeća učenika je Mateo Karačić, 8a-10 glasova.

Ivana Vidović, prof. ped.

ODRŽANE SJEDNICE VIJEĆA UČENIKA U ŠK.GOD. 2014./2015.

Prva sjednica Vijeća učenika

Knin, 3.10.2014.

Zapisnik

Vijeće učenika:

• Priprema i daje prijedloge tijelima škole o pitanjima važnim za učenike, njihov rad i rezultate obrazovanja
  • Predlaže mjere poboljšanja uvjeta u školi
  • Predlaže osnivanje učeničkih klubova
  • Surađuje kod donošenja kućnog reda
  • Obavlja i druge poslove određene ovim statutom i drugim općim aktima

Predloženi učenici i dobiveni broj glasova:

1. Matteo Antolović, 25 glasova
  2. Antonela Konforta, 7 glasova

Predstavnik  vijeća učenika je Matteo Antolović 8e, zamjenik predstavnika  vijeća učenika je Antonela Konforta 8d.

Ivana Vidović, prof. ped.

Treća sjednica vijeća učenika je održana 20.2.2015. s početkom u 12:30, a završila je u 13:10.

Dnevni red:

1. Kvaliteta komunikacije učenik-učenik i učenik-učitelj

Sjednicu je vodio predstavnik vijeća učenika Matteo Antolović.

Ad1

Učenici su radili u skupinama podijeljeni po temama. Svaka skupina je na svaku temu dodala svoje mišljenje.

1. Učitelj kakvog želimo

Osobine: da ne iznose svoje privatne probleme pred učenicima. Da ne daju opaske i neopravdane. Da ne jedu stalno na satu i da ne budu stalno na mobitelu. Nastavnik kojeg zanima sport. Volio bi da svi nastavnici budu slični nastavniku Raiću. Da budu pravedni pri dijeljenju ocjena. Da ne daju ocjene na osnovi ocjena drugih predmeta. Da nam poklone koju ocjenu.

1. Ponašanje učenika prema drugim učenicima

Osobine: svađanje na satu, psovanje jedni drugih. Ženske puno tuku muške. Neki su nepristojni prema drugim učenicima.

1. Učenik kakvog želimo u odnosu na ponašanje prema drugim učenicima

Osobine: pristojan, rado pomaže, dobar, pažljiv prema drugima, zabavan, posuđuje, da drugima piše zadaće i to besplatno.

1. Ponašanje učenika prema učiteljima

Ponašanje je: loše, ponekad pristojno, ponekad ne. Pravedno se ponašamo u odnosu kako se oni prema nama ponašaju.

1. Učenik kakvog želimo u odnosu na ponašanje prema učiteljima

Želimo ovakvo ponašanje: da ne priča na satu, bude aktivan, pozorno sluša, da ne prekida dok nastavnik priča, da ne pravi avione na satu, bude poslušan. Da svi učenici budu zahvalni nastavnicima.

Ivana Vidović, prof. ped.

ODRŽANE SJEDNICE VIJEĆA UČENIKA U ŠK.GOD. 2013./2014.

U ovoj školskoj godini održane su dvije sjednice vijeća učenika.

Prva sjednica vijeća učenika

Ravnatelj je otvorio sjednicu, pozdravio nazočne učenike.

• Predlaže mjere poboljšanja uvjeta u školi
  • Predlaže osnivanje učeničkih klubova
  • Surađuje kod donošenja kućnog reda
  • Obavlja i druge poslove određene ovim statutom i drugim općim aktima

Predloženi učenici i dobiveni broj glasova:

1. Marko Ivanović 8f, 11 glasova
  2. Ana Vidović 8b, 5 glasova
  3. Matija Erceg 8a, 10 glasova

Predstavnik  vijeća učenika je Marko Ivanović 8f; zamjenik predstavnika  vijeća učenica Matija Erceg 8a.

Druga sjednica vijeća učenika

Predsjednik 6a razreda, Mislav Duilo, razgovarao je s učenicima svog razreda te je postavio pitanja i  zahtjeve na koja bi voljeli dobiti odgovor:

1. Zašto u wc-ima nema papira?
  2. Golovi na igralištu nemaju mrežu
  3. Špina na igralištu i u hrvatskom (Sanela) pokvarena je
  4. Treba popraviti ogradu na igralištu
  5. Maknuti ogradu na prečici prema Merkuru – ostaviti onu na zidiću, treba im omogućiti prolaz, ovako preskaču pa je još gore
  6. Postaviti satove u svaku učionicu
  7. Popraviti zastore u učionicama

Rečeno mu je da će se upiti proslijediti ravnatelju i da će dobiti odgovore.

Radionica u grupama: slikovito prikazati prostor škole koji im se najmanje sviđa i nacrtati kako bi trebao izgledati.

Učenici su odabrali za temu školsko igralište i učionice.