Enable (European Network Against Bullying in Learning and Leisure Environments) projekt, vodi European Schoolnet, a financira Europska komisija s ciljem sprečavanja nasilja među mladima (eng. bullying) kroz sustavno istraživanje, primjenu znanja i aktivnu provedbu programa. Projekt je predstavljen je u Ateni 11. i 12. ožujka 2015. godine i okupio je između 50 i 60 stručnjaka, akademika i profesionalaca iz čitavog svijeta. Cilj je bio upoznavanje s projektom, razmjena mišljenja, stvaranja međusobne solidarnosti te želja da se usporede različiti načini sprječavanja nasilja diljem svijeta, a posebno da se istraži na koji način je nasilje uvjetovano novim komunikacijskim procesima te društvenim i emocionalnim vještinama.

Tko su sudionici?

Na projektu surađuje šest glavnih partnera iz pet zemalja E [image] uropske unije Centre for Digitale Paedagogik (Danska); the Princess Diana Awards (Ujedinjeno Kraljevstvo the South West Grid for Learning (UK); Udruga “Suradnici u učenju” (Hrvatska); For Adolescent Health (Grčka) and European Schoolnet (Belgija).

Projekt ENABLE (European Network Against Bullying in Learning and Leisure Environments) osnovan je 2014. godine od strane mreže europskih škola European Schoolnet, a financira ga Europska komisija s ciljem sprečavanja nasilja. U programu ENABLE sudjeluje 6000 djece u dobi od 11 do 14 godina te 2000 roditelja iz tridesetak škola u 6 europskih zemalja. Udruga Suradnici u učenju“ je partner European Schoolneta i odgovorna za provođenje projekta ENABLE  u Hrvatskoj.

Više informacija o programu ENABLE saznajte na ovom linku.

Sve materijale koje učitelji koriste u provođenju projekta ENABLE možete pronaći OVDJE.

Pravilnici

PRAVILNIK O RADU ŠKOLSKE KNJIŽNICE PRAVILNIK O RADU PRAVILNIK O PROVEDBI POSTUPAKA JEDNOSTAVNE NABAVE ROBA, USLUGA I RADOVA PRAVILNIK O SIGURNOJ I ODGOVORNOJ UPOTREBI INFORMACIJSKO-KOMUNIKACIJSKE TEHNOLOGIJE OSNOVNE ŠKOLE DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI PRAVILNIK O...

Kućni red

PRAVILNIK O KUĆNOM REDU IZMJENE I DOPUNE PRAVILNIKA O KUĆNOM REDU - stupile na snagu 13.10.2020