PODRUČNA ŠKOLA GOLUBIĆ

Ova područna škola otvorila je svoja vrata učenicima 24. travnja 2006. godine s prvim razredom od 10 učenika, drugim razredom s 12 učenika i s trećim razredom od 15 učenika. Četvrti razred nije oformljen zbog činjenice da će sljedeće godine kao učenici petoga razreda nastavu pohađati u Kninu.

Svečano otvorenje škole održano je 19.svibnja 2006.godine. Otvorenju je nazočila i predstavnica norveškoga veleposlanstva u Republici Hrvatskoj, a čija je vlada snosila polovicu troškova izgradnje škole. Nazočili su ravnatelj škole Nedeljko Varnica, učitelji, stručni suradnici kao i predstavnici gradskog i županijskoga poglavarstva. Škola je otvorena uz prigodni program u kojem su sudjelovali učenici centralne škole.

Danas, PŠ Golubić u školskoj godini 2024./2025. ima ukupno 20 učenika:

1. razred: 2 učenika

2. razred: 6 učenika