Učenici 4.a razreda tijekom čitave školske godine sudjelovali su u projektu U zdravom tijelu, zdrav duh. To je projekt na državnoj razini pod pokroviteljstvom Udruge hrvatskih učitelja razredne nastave Zvono čije su autorice učiteljice naše škole Jadranka Dujilović Marušić i Mira Radović. Tijekom projekta učenici su provodili brojne aktivnosti, a posljednja među njima bila je radionica Skriveni šećer.

Učenici su imali zadatak donijeti ambalažu napitaka i grickalica koje rado konzumiraju, pripremili smo šećer u kocki i digitalnu vagu kojom ćemo vagati. Svaki učenik dobio je po jednu vrećicu ili bočicu na kojoj je trebao pronaći podatak koliko šećera se nalazi u 100 ml napitka, a nakon toga preračunati koliko se nalazi u čitavoj bočici i taj broj zapisati. Sljedeći zadatak bio je procijeniti koliko kockica šećera je otprilike u tom proizvodu ako znamo da je masa jedne oko 5 g. Zadnji dio bio je vaganje šećera kako bismo došli do točne količine. Moram priznati kako su i učenici i učiteljica bili neugodno iznenađeni skrivenim šećerom u većini proizvoda. Ova radionica povezala je ishode Prirode i društva i Matematike: mjerili smo masu, volumen tekućine, preračunavali jedinice za mjerenje, množili, očitavali različite prikaze podataka, procjenjivali, razgovarali o zdravim namirnicama, pravilnoj prehrani… Nakon izrade plakata razgovarali smo o tome zašto je šećer opasan za naše zdravlje, kako ga možemo izbjeći, što konzumirati i najvažnije – da treba čitati etikete na proizvodima!

Pravilnici

PRAVILNIK O RADU ŠKOLSKE KNJIŽNICE PRAVILNIK O RADU PRAVILNIK O PROVEDBI POSTUPAKA JEDNOSTAVNE NABAVE ROBA, USLUGA I RADOVA PRAVILNIK O SIGURNOJ I ODGOVORNOJ UPOTREBI INFORMACIJSKO-KOMUNIKACIJSKE TEHNOLOGIJE OSNOVNE ŠKOLE DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI PRAVILNIK O...

Kućni red

PRAVILNIK O KUĆNOM REDU IZMJENE I DOPUNE PRAVILNIKA O KUĆNOM REDU - stupile na snagu 13.10.2020